Projekt Business Out of The Box – Urban Lab

Projekt Business Out of The Box

Lokalizacja: Hamilton (Kanada) 

“Business Out of The Box” to projekt pilotażowy stworzony we współpracy z organizacją YWCA Hamilton, Urzędem ds. Zaangażowania Społecznego, Miastem Hamilton i Walter G. Booth School of Engineering Practice and Technology. Inicjatywa ma na celu przetestowanie w jaki sposób może być używany „kontener”. W jego wnętrzu rozpoczęła działalność firma założona przez lokalne kobiety. Jest to niewątpliwie tani i przystępny sposób na rozwój własnej działalności gospodarczej. Innowacyjny projekt to efekt pracy magisterskiej trzech dyplomantów, który pomógł przedsiębiorczym kobietom z sąsiedztwa założyć własną firmę.

Kontener z zewnątrz wymalowany jest kolorowym muralem autorstwa artystki Kayli Whitney i stanowi barwny element w przestrzeni ulicy. Wnętrze kontenera wykorzystywane jest przez trzynaście kobiet tworzących razem wspólny sklep. Mogą one korzystać z tej przestrzeni za darmo do czasu zakończenia pilotażu. Dzięki wsparciu YWCA Hamilton przedstawicielki lokalnej społeczności mogły połączyć siły i stworzyć Grupę Przedsiębiorczych Kobiet. Mogą one liczyć na wsparcie trenera biznesu, który pomaga rozwinąć umiejętności nawiązywania kontaktów oraz służy rozwojowi biznesu. To pomoże kobietom w uzyskaniu niezależności finansowej i poprawi jakość życia ich rodzin i społeczności. Sklep jest otwarty od 10.00 do 18.00 od poniedziałku do soboty, właścicielki pracują w nim na zmianę. Sklep jest zaopatrzony w ręcznie robione gadżety, rękodzieło, w tym biżuterię, a także artykuły piśmienne i olejki eteryczne. Wszystko jest produkowane przez lokalnych producentów. 

Projekt powstał we współpracy Community Campus CoLaboratory (CoLab), które jest podmiotem funkcjonującym na uniwersytecie. Warto zwrócić uwagę na jego inne projekty, które wykorzystują zaangażowanie pracowników i studentów oraz Urzędu ds. Zaangażowania Społecznego. 

Więcej: https://www.thespec.com/news/hamilton-region/2019/06/19/these-local-women-are-doing-some-out-of-the-box-business.htmlhttps://www.bartonvillage.ca/blog/business-out-of-the-box

Źródła zdjęć: bartonvillage.ca