Stacja ładowania pojazdów zasilana energią słoneczną – Urban Lab

Stacja ładowania pojazdów zasilana energią słoneczną

Podziel się:

Elektromobilność zyskuje coraz więcej sprzymierzeńców. Coraz więcej miast daje możliwość wypożyczenia elektro pojazdów na minuty. Problem pojawia się kiedy elektryczny pojazd trzeba naładować.  Ponowne naładowanie pojazdów, takich jak skutery, rowery czy hulajnogi, prądem z gniazdka jest kosztowne, nieefektywne i niezrównoważone. Istnieje za to możliwość wykorzystania promieni słonecznych.

W Berlinie i Bochum pojawiły się stacje ładowania pojazdów w 100% zasilane energią słoneczną pozyskiwaną z paneli słonecznych pochodzących z upcyklingu. Takie rozwiązanie zapewnia miastu zielony prąd i przybliża do osiągnięcie celu, jakim jest uczynienie naszych miast i ich oferty mobilności bardziej zrównoważonymi. 

Solar zaprojektowany jest z myślą o mieście przyszłości, może być łatwo instalowany i demontowany, przystosowując się do jego ew. dynamicznego wzrostu.  

Zaprojektowany z myślą o mieście przyszłościowym, CityHub można błyskawicznie zainstalować i zdemontować. Stacje off-grid zapewniają natychmiastowy, łatwy i elastyczny dostęp do energii. Oferują moc wyjściową do 1 kW i są w stanie ładować różne urządzenia potrzebne w dzisiejszym świecie. Jego zastosowania obejmują zapewnienie dostępu do Internetu przez zintegrowane Wi-Fi, oświetlenie miejsc publicznych, gromadzenie danych środowiskowych za pomocą czujników i ponowne ładowanie pojazdów e-mobilności.

Źródło zdjęć: https://suncrafter.org/en/