Donice z ziołami na gdańskich ulicach – Urban Lab

Donice z ziołami na gdańskich ulicach

Podziel się:

Sezon letni w pełni. Każdemu przyda się więc odrobina świeżych ziół do obiadu. Smaku potrawom mogą dodać te zebrane z własnego balkonu, tarasu czy parapetu kuchennego. Jednak w momencie, kiedy zapomnieliśmy je posadzić, z pomocą przychodzą miejskie donice! 

Pracownicy z gdańskiego Zarządu Dróg postanowili rozstawić 27 skrzyń w dwóch lokalizacjach w mieście – na ul. Grobla IV oraz przy ul. Za Murami. W skrzyniach zasadzono łącznie ok. 500 sztuk roślin. Każda donica to odpowiednio dobrana kompozycja ziół: kulinarna, lecznicza lub do aromaterapii. Każdy mieszkaniec może sobie odrobinę uszczknąć.  

„Miejskie farmy w Gdańsku” to projekt edukacyjny realizowany od 2018 r. przez gdański Zarząd Dróg i Zieleni, Fundację Gdańską oraz wolontariuszy. Celem akcji jest edukowanie oraz zachęcenie mieszkańców do uprawy ziół w ogródkach i na balkonach oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o wspólną zieleń. W kolejnych latach planowane jest posadzenie, oprócz ziół, także warzyw, jak np. pomidory koktajlowe, ogórki, papryki czy dynie. 

Źródło zdjęć: portalkomunalny.pl