Dyskusja: HUMAN SMART CITIES czyli inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców – Urban Lab

Dyskusja: HUMAN SMART CITIES czyli inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców

Podziel się:

W poniedziałek 27 czerwca zapraszamy do strefy Miasto360 – WUF na mieście na moderowaną dyskusję z udziałem 4 miast – dotacjobiorców konkursu Human Smart Cities – „HUMAN SMART CITIES czyli inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców – pierwsze rezultaty konkursu dla samorządów”. Dyskusję poprowadzi Szymon Ciupa.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego:
Anna Dwurnik, Główny Specjalista, Biuro ds. Inteligentnego Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem – Smart City, Urząd Miasta Kielce
Michalina Łagunionok, Zastępca Dyrektora Biura Strategii i Rozwoju Miasta, Urząd Miasta Zduńska Wola
Jarosław Perzyński, Burmistrz Miasta Sierpca
Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew
Kamil Wieder, Naczelnik Wydziału Wsparcia JST w Departamencie Programów Pomocowych, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Stymulowanie twórczego zaangażowania mieszkańców w polepszanie jakości życia w miastach – przy użyciu inteligentnych rozwiązań – to jedna z idei, która przyświecała MFiPR przy ogłoszeniu konkursu „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców” (HSC), realizowanego przy wsparciu Programu Pomoc Techniczna 2014-2020. Konkurs miał też na celu przygotowanie do wdrożenia w miastach pilotażowych rozwiązań technologicznych, a także innowacji społecznych, które posłużą lepszemu zarządzaniu tkanką miejską i samym mieszkańcom.

Zakończenie większości z 24 projektów wyłonionych w konkursie przypada na 2022 r., co umożliwia zaprezentowanie pierwszych rezultatów tego przedsięwzięcia. Uczestnicy panelu – przedstawiciele wybranych miast – beneficjentów konkursu i przedstawiciel jego organizatora (MFiPR) podzielą się swoimi doświadczeniami z wdrażania projektów i zaakcentują najważniejsze osiągnięcia w procesie tworzenia inteligentnych i przyjaznych dla mieszkańców przestrzeni miejskich. Zarządzanie danymi w mieście, aranżacja miasta jako przestrzeni przyjaznej do życia dla osób 60+ czy ekorozwiązania to tylko wybrane zagadnienia debaty.

Więcej informacji o konkursie HSC: https://www.popt.gov.pl/…/projekty-human-smart-cities/

Zapraszamy 27 czerwca 2022 o godz. 16:00 do strefy Miasto360 – WUF na mieście.