Dzień Nordycki. Dekarbonizacja miast – Urban Lab

Dzień Nordycki. Dekarbonizacja miast

Podziel się:

Ambasadorowie Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji w Polsce zapraszają Państwa na DZIEŃ NORDYCKI – inspirującą konferencję, połączoną z pięcioma równolegle trwającymi warsztatami dotyczącymi dekarbonizacji miast, która odbędzie się 21 kwietnia w Warszawie. Celem konferencji jest wspólne wypracowanie rozwiązań, które umożliwią polskim i nordyckim miastom skuteczne wkroczenie na ścieżkę zielonej i cyfrowej transformacji w Europie, będąc jednocześnie jej katalizatorem i beneficjentem.

Uczestnicy Dnia Nordyckiego będą mieli okazję spotkać ekspertów z miast nordyckich, a także wraz z nimi wziąć aktywny udział w jednym z pięciu warsztatów tematycznych:
Warsztat I – Transformacja klimatyczna, czyli szansa w przebraniu problemu
Warsztat II – Cyrkularność – zmniejszanie śladu węglowego w miastach i aglomeracjach
Warsztat III – Cyfrowa zielona przyszłość – innowacje jako motor zielonej transformacji
Warsztat IV – Efektywność energetyczna a behawioralne i technologiczne aspekty dekarbonizacji miast
Warsztat V – Dekarbonizacja miast przez zaangażowanie władz, obywateli, przemysłu, inwestorów i organizacji finansujących

Więcej szczegółów w załączonej AGENDZIE.

ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ
Potwierdzenie uczestnictwa do dnia 20.04.2023

Dołącz do WYDARZENIA

Warszawa, Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56
Grindavik – Kopenhaga – Sztokholm – Helsinki – Bodø – Oslo – Espoo

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Każda instytucja może wydelegować maksymalnie pięć osób uczestniczących. W każdym z warsztatów może uczestniczyć tylko jeden przedstawiciel danej instytucji. Konferencja oraz warsztaty odbędą się w języku angielskim, z tłumaczeniem na język polski.