Ekspert Miast Przyszłości – szkolenie online – Urban Lab

Ekspert Miast Przyszłości – szkolenie online

Podziel się:

Polski Fundusz Rozwoju udostępnił darmowy kurs online dla samorządów pn. „Ekspert Miast Przyszłości”. Składają się na niego materiały nagrane w trakcie dwóch edycji Akademii Miast Przyszłości.

Ponad 120 uczestników z 71 średniej wielkości miast wzięło udział w dwóch edycjach warsztatów dla samorządów z cyklu Akademia Miast Przyszłości, organizowanych przez Polski Fundusz Rozwoju w ramach programu PFR dla Miast. Teraz stacjonarne warsztaty przenoszą się do online’u i są dostępne dla każdego samorządowca, który chce sięgnąć po profesjonalną wiedzę z zakresu wdrażania miejskich innowacji i uzyskać certyfikat “Eksperta Miast Przyszłości”. Bezpłatny kurs jest już dostępny na platformie www.kursy.pfr.pl

Udział w kursie “Ekspert Miast Przyszłości” to okazja do zbudowania w Polsce nowej jakości miast – świadomych swoich potencjałów i potrafiących wykorzystać je w przemyślany sposób. Chcąc wyposażyć samorządy w nowe kompetencje uczestnicy przejdą cztery ścieżki rozwoju.

Kurs “Ekspert Miast Przyszłości” powstał z myślą o pracownikach samorządowych chcących dowiedzieć się, jak budować innowacyjne miasto odpowiadające na potrzeby mieszkańców. Podczas dwóch edycji Akademii Miast Przyszłości samorządy miały okazję zdobyć przekrojową wiedzę na temat miast przyszłości, poznać narzędzia usprawniające zarządzanie miastem oraz opracować innowacyjny miejski projekt wdrożeniowy z pomocą doświadczonych mentorów i autorskiej metodyki PFR. Teraz format ten został przeniesiony do świata online, gdzie eksperci w łącznie 10 godzin podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą m.in.: z dziedziny finansowania miejskich inwestycji, zielonej transformacji miast czy rozwoju technologicznego urzędów i miasta.

Kurs składa się z 7 modułów: nowoczesne zarządzanie miastem, cyfrowe miasto, energetyka i klimat, mieszkańcy i jakość życia, mobilność, finansowanie inwestycji miejskich i przedsiębiorczość. W każdym z nich znajduje się materiał wideo z eksperckim komentarzem, artykuły oraz case study z Polski i ze świata. Każdy moduł zakończony jest krótkim testem potwierdzający zdobytą wiedzę. Całość materiału została przygotowana w taki sposób, aby uczestnik mógł przyswajać wiedzę we własnym tempie – kurs nie jest ograniczony w czasie i daje możliwość powrotu do wcześniejszych etapów. Po przejściu wszystkich modułów i poprawnym wypełnieniu testu końcowego uczestnik otrzymuje Certyfikat Eksperta Miast Przyszłości wydawanym przez Polski Fundusz Rozwoju i Związek Miast Polskich, który potwierdza ukończenie kursu i znajomości zagadnień z zakresu inteligentnego zarządzania miastem.

Wszyscy chętni zdobyciem kompetencji Eksperta Miast Przyszłości znajdą kurs na stronie www.kursy.pfr.pl.