Klimaton dla Miast – Urban Lab

Klimaton dla Miast

Podziel się:

Jak wspólnie przeciwdziałać zmianom klimatycznym i sprawić, aby lokalnym społecznościom żyło się lepiej? Ruszył nabór do Klimatonu dla Miast – 48-godzinnego maratonu programowania.

Klimaton dla Miast odbędzie się w dniach 3-5 grudniaSamorządy mogą zgłaszać swoje wyzwania klimatyczne do 3 listopada. Zespoły programistyczne, które chcą podjąć wyzwanie i zawalczyć o nagrodę – 30 000 zł, mogą aplikować do 24 listopada na www.klimatondlamiast.pl.

Neutralność klimatyczna w samorządach to nieuchronna przyszłość. Z jednej strony wymuszają to regulacje, z drugiej – konkurencja, bo miasta, które najsprawniej poradzą sobie z wyzwaniami klimatycznymi zyskają zadowolenie mieszkańców, bazę specjalistów i zaplecze technologiczne, a co za tym idzie, zwiększą swoją atrakcyjność inwestycyjną.

Klimaton dla Miast daje samorządom szansę na dokonanie ważnego kroku w kierunku odnalezienia i wdrożenia rozwiązania „szytego na miarę”. Każde miasto lub miejski obszar funkcjonalny może zgłosić swoje wyzwanie klimatyczne w jednym z czterech obszarów tematycznych:

  • retencja wód opadowych,
  • mobilność zeroemisyjna,
  • efektywność energetyczna,
  • czyste powietrze.

Wystarczy wejść na stronę www.klimatondlamiast.pl i do 3 listopada wysłać formularz zgłoszeniowy. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonione zostaną cztery najciekawsze wyzwania, z którymi w dniach 3-5 grudnia zmierzą się zespoły programistów. Wyróżnione miasta zostaną jednocześnie partnerami Klimatonu, zyskując dodatkowe wsparcie ekspertów.

Organizatorami Klimatonu dla Miast są Polski Fundusz Rozwoju oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Niezbędne informacje oraz formularze zgłoszeniowe dla samorządów oraz zespołów znajdują się na stronie www.klimatondlamiast.pl.