Konferencja „Otwarte dane miejskie w teorii i praktyce” – Urban Lab

Konferencja „Otwarte dane miejskie w teorii i praktyce”

Podziel się:

Otwieranie danych w Polsce to proces, w który jest zaangażowanych wiele urzędów. Ale czy otwarte dane mogą nam się do czegoś przydać? Czy poza transparentnością urzędów niosą za sobą jeszcze jakąś wartość?

W piątek 9 października 2020 roku o godz. 10:00 w przestrzeni Urban Lab Rzeszów odbędzie się konferencja ogólnopolska pt. „Otwarte Dane Miejskie w teorii i praktyce”. Celem wydarzenia jest prezentacja efektów wykorzystywania otwartych danych w Polsce i na świecie, pokazanie potencjału i zachęcenie do korzystania z otwartych danych.

Udział w niej wezmą m.in.: Anna Gos – Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. otwartości danych, Dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi Ministerstwo Cyfryzacji, Iwona Szelenbaum – Naczelnik Wydziału Strategii i Standardów Danych, Departament Zarządzania Danymi Ministerstwo Cyfryzacji oraz Joanna Samulska – Profesjonalny ekspert GIS-u w Urzędzie Gminy Eindhoven, Holandia.

Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie zwiększania dostępności danych publicznych oraz ich ponownego wykorzystywania.

Konferencja została podzielona na cztery panele tematyczne:

  • Korzyści otwierania danych miejskich dla samorządu 
  • Korzyści otwierania danych miejskich dla instytucji naukowych
  • Korzyści otwierania danych dla biznesu
  • Korzyści otwierania danych dla mieszkańców

Każda sesja tematyczna będzie trwała około godziny. Transmisja z konferencji dostępna będzie na oficjalnym profilu facebook.com/UrbanLabRzeszow oraz na stronie internetowej urbanlab.erzeszow.pl.

Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram można odnaleźć na stronie: https://urbanlab.erzeszow.pl/pl/832-wydarzenia/15425-kalendarium-wydarzen/19350-konferencja-online-otwarte-dane-miejskie-w-teorii-i-praktyce.html

Źródło grafiki: urbanlab.erzeszow.pl