Konkurs FUTUWAWA Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości? – Urban Lab

Konkurs FUTUWAWA Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości?

Podziel się:

Miasta dobre do życia wymyślają się wciąż na nowo. V edycja Konkursu FUTUWAWA organizowana przez Fundację Puszka i m.st. Warszawa poszukuje wizjonerskich pomysłów na przyszłość. Tym razem osadza je jednak w konkretnych wyzwaniach, które zdiagnozowano w powstającym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego stolicy. Jednym z nich jest pytanie: „Jak będziemy mieszkać w Warszawie za 30 lat?”.

Na najlepsze prace konkursowe można oddać głos w głosowaniu internautów do 17 maja! Można wybrać spośród aż 242 projektów.

Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone (pula nagród to 15 000 zł oraz nagrody rzeczowe). Projekty wybrane przez jurorów i jurorki zostaną pokazane na wystawie w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury, a także opisane w magazynie „Plany Warszawy”. Pomysły będą prezentowane na stronie konkursu oraz w elektronicznej publikacji podsumowującej V edycję FUTUWAWY. Wspólny namysł nad Warszawą przyszłości będzie możliwy również dzięki panelowi dyskusyjnemu, w którym udział wezmą autorzy wybranych propozycji, jurorzy oraz przedstawiciele Urzędu Miasta.

FUTUWAWA to konkurs na najlepsze projekty dla Warszawy przyszłości, mający na celu wszechstronny namysł nad teraźniejszością i przyszłością stolicy. Cztery dotychczasowe edycje pozwoliły zgromadzić i zaprezentować na portalu Futuwawa.pl ponad 550 projektów z dziedziny architektury, urbanistyki, sztuki i projektowania. Powstała w ten sposób przestrzeń niczym nieograniczonego eksperymentu, która pozwala bawić się miastem, ale też dyskutować na jego temat. Wśród uczestników i laureatów konkursu są architekci wszystkich pokoleń, studenci i absolwenci architektury, artyści, przedstawiciele wszelkich innych profesji, a także mieszkańcy i mieszkanki miasta.

Zachęcamy do głosowania!