Maarit Kahila-Tani gościem panelu „Społeczny wymiar smart city” – Urban Lab

Maarit Kahila-Tani gościem panelu „Społeczny wymiar smart city”

Podziel się:

Pierwszym zagranicznym gościem podczas panelu „Społeczny wymiar smart city” na Kongresie Polityki Miejskiej będzie – Maarit Kahila-Tani! Podczas swojego wystąpienia pt. „How to engage the community by online methods to increase public participation” opowie o narzędziach angażowania społeczności dla urbanistów oraz miejskich decydentów, a także o nowych metodach umożliwiania oraz zachęcania obywateli do szerszej partycypacji publicznej.

Maarit studiowała geografię i planowanie przestrzenne na Uniwersytecie Helsińskim oraz urbanistykę na Uniwersytecie Aalto. Jej badania koncentrują się na nowych metodach umożliwiania oraz zachęcania obywateli do szerszej partycypacji publicznej. W swojej rozprawie doktorskiej badała możliwości wykorzystania przez urbanistów narzędzi PPGIS opartych na mapach, takich jak Maptionnaire, w celu uzyskania pomysłów i spostrzeżeń od mieszkańców.

Jest współzałożycielką firmy Mapita i aktualnie pełni w niej rolę CEO. Flagowym zaś produktem firmy jest narzędzie Maptionnaire. Pracuje także przy dalszym rozwoju narzędzi do angażowania społeczności dla urbanistów oraz miejskich decydentów.

Maptionnaire zaś to rozbudowane narzędzie do angażowania społeczności, które pomaga urbanistom i decydentom miejskim tworzyć rozwiązania oparte na mapach, umożliwiające mieszkańcom dzielenie się swoimi pomysłami i spostrzeżeniami. Obecnie Maptionnaire to globalna usługa SaaS używana w ponad 35 krajach świata.

Więcej informacji na temat panelu oraz szczegółowy program można odnaleźć w wydarzeniu Panel „Społeczny wymiar smart city” podczas Kongresu Polityki Miejskiej.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, wydarzenie odbędzie się w formule online, ze studiem nagraniowym w Katowicach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zachęcamy do rejestracji.