MetroLab oficjalnie otwarty – Urban Lab

MetroLab oficjalnie otwarty

Podziel się:

MetroLab GZM, którego koncepcja powstała we współpracy z Instytutem Rozwoju Miast i Regionów, działa już oficjalnie w zabytkowej kamienicy na rogu ulic Pocztowej i Młyńskiej w Katowicach. Dzieli przestrzeń z Kato Science Corner, służącemu rozpowszechnianiu idei Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Jest to wspólna inicjatywa miasta Katowice oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W ramach przestrzeni odbywać się będą inspirujące spotkania, wykłady, warsztaty, debaty, prezentacje przybliżające tematykę miejską oraz nauki w szerokiej perspektywie.

MetroLab to przestrzeń do dzielenia się swoimi pomysłami na miasto, wspólnym projektowaniem zmian, testowaniem i wdrażaniem innowacji miejskich i budowaniem współpracy międzysektorowej.

Od października w organizację wydarzeń organizowanych w Kato Science Corner i MetroLabie GZM włączą się wszystkie uczelnie wchodzące w skład Konsorcjum Akademickiego „Katowice-Miasto Nauki”. Za koordynację tych działań odpowiedzialny będzie Uniwersytet Ekonomiczny.

Przestrzeń MetroLab z Kato Science Corner będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.

Szczegółowy program działań dostępny jest na stronie: https://www.katowice.eu/kato-science-corner

Więcej informacji na stronie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii: https://metropoliagzm.pl/2023/09/14/metrolab-w-przestrzeni-kato-science-corner-oficjalnie-otwarty/

Źródło zdjęć: http://metropoliagzm.pl/