Nabór do misji „100 neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast do 2030” – Urban Lab

Nabór do misji „100 neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast do 2030”

Podziel się:

Komisja Europejska opublikowała zestaw informacyjny dla miast pt. „100 neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast do 2030”. Publikacja zawiera wyczerpujące informacje na temat unijnej misji. Dedykowana jest miastom, które chcą wziąć w niej udział.

Zestaw informacyjny dla miast można znaleźć pod adresem – „100 Climate-Neutral and Smart Cities by 2030”.

Zestaw informacyjny składa się z dwóch części:

  • Część I „Zrozumieć misję miast” to praktyczny przewodnik, który pomoże miastom przygotować się do uczestnictwa w misji.
  • Część II „Krótki przewodnik po neutralności klimatycznej miast” określa zasoby i strategie na rzecz neutralności klimatycznej, które można wdrożyć na poziomie miasta.

Publikacja zawiera również element „Często Zadawane Pytania”, który zawiera odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników podczas webinarium „Misja Neutralnych Klimatycznie i Inteligentnych Miast” z 1 października 2021. Dokument będzie aktualizowany na bieżąco, wraz z nowymi pojawiającymi się pytaniami.

Wszystkie podmioty zainteresowane uczestnictwem w misji dedykowanej miastom, zapraszamy do rejestracji.

REJESTRACJA

Bezpośredni udział w misji „100 Climate-Neutral and Smart Cities by 2030” stworzy dla miast nowe możliwości realizacji działań z zakresu adaptacji do zmian klimatu oraz daje możliwości na pokazanie własnych osiągnięć, jak i wpływu na kreowane rozwiązania. Każda misja będzie funkcjonować jako zbiór działań – takich jak projekty badawcze, środki finansowe, a nawet inicjatywy ustawodawcze – dążących do osiągnięcia wymiernego celu, którego nie można osiągnąć za pomocą pojedynczych działań. Wybrane działania w tych 100 miastach będą mogły dostać dofinansowanie w ramach konkursu w programie Horyzont Europa.