Nabór do trzeciej edycji Programu Kompetencji Miejskich Online – Urban Lab

Nabór do trzeciej edycji Programu Kompetencji Miejskich Online

Podziel się:

W Urban Lab Gdynia rusza nabór do trzeciej edycji Programu Kompetencji Miejskich w wersji online. Program skierowany jest do osób interesujących się funkcjonowaniem miasta w obliczu współczesnych wyzwań oraz tworzeniu miejskich mikro innowacji na rzecz lokalnej społeczności lub okolicy.

Program Kompetencji Miejskich to intensywny kurs wiedzy o mieście. Podczas serii warsztatów, dyskusji i spotkań online można poznać współczesne metody zarządzania miastem, a także kreowania innowacyjnych rozwiązań społecznych. Celem programu jest nie tylko poszerzenie kompetencji mieszkańców i mieszkanek, przyszłych liderów i liderek zmian społecznych, a także lepsze poznanie potrzeb gdynian i gdynianek, by dalej tworzyć jeszcze bardziej efektywne narzędzia współpracy. Tematem przewodnim – trzeciej już edycji Programu – będzie adaptacja do życia po pandemii.

Na 3. edycję Programu Kompetencji Miejskich składają się trzy moduły tematyczne. W ramach modułu edukacyjnego, eksperci i ekspertki miejscy wyjaśnią – przez pryzmat przewodniego wyzwania – jak działa miasto, jakie uwarunkowania ekonomiczne i społeczne wpływają na podejmowane decyzje. W ramach modułu tematycznego można zobaczyć, czy i jak kryzysy, takie jak pandemia, mogą być impulsem do zmiany ekonomicznej, gospodarczej, systemowej. Podczas pracy w trzecim – praktycznym – module można będzie poznać warsztat pracy z grupą z elementami przywództwa, a także konkretne metody pracy projektowej i rozwijania pomysłów na miejskie innowacje.

Program Kompetencji Miejskich jest adresowany do pełnoletnich mieszkańców i mieszkanek Gdyni oraz sąsiednich gmin. Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie Urban Lab Gdynia. Termin nadsyłania dokumentów zgłoszeniowych został przedłużony do 22 lutego!