Nowy plac wielopokoleniowy w Wiedniu – Urban Lab

Nowy plac wielopokoleniowy w Wiedniu

Podziel się:

W liczącym około 14.000 mieszkańców osiedlu Per-Albin-Hansson-Siedlung w dzielnicy Favoriten w ramach IBA_Wien (Międzynarodowej Wystawy Budownictwa w Wiedniu) wdrażany jest cały szereg ulepszeń i innowacji. Celem działań jest podniesienie jakości życia w dzielnicy i dostosowanie jej do wymagań przyszłości. W dzielnicy powstało nowe miejsce spotkań – wielopokoleniowy plac, który ma wzmocnić sąsiedztwo i relacje pomiędzy młodymi i starszymi mieszkańcami.

Miejsce spotkań zostało zbudowane przez „Wiener Wohnen” i zostało właśnie otwarte w ramach Wiedeńskich Dni Mieszkaniowych. Wielopokoleniowy plac jest miejscem dla wszystkich pokoleń z dużą ilością zieleni.

Plac to połączenie miejsca do zabaw dla dzieci, boiska, łąki, a także terenu rekreacyjno-wypoczynkowego (dla profilaktyki zdrowotnej w postaci zajęć sportowych). To też nowa atrakcja turystyczna, która ma być wykorzystywana w równym stopniu przez wszystkie grupy społeczne i służyć jako miejsce spotkań oraz komunikacji międzypokoleniowej. 

Źródło zdjęć: https://www.meinbezirk.at/favoriten/c-lokales/ein-platz-fuer-alle-generationen-in-der-hansson-siedlung_a5610511#gallery=null