O urban labie w Rydułtowach – Urban Lab

O urban labie w Rydułtowach

Podziel się:

W dniu wczorajszym mieliśmy przyjemność gościć w naszym Instytucie delegację z miasta Rydułtowy. To śląskie, nieduże (ok. 21 tys. mieszkańców) i stosunkowo młode miasto posiada wiele potencjału, o którego wykorzystaniu rozmawialiśmy w kontekście założenia urban labu. Po krótkiej prezentacji dr. Bartosza Piziaka – kierownika Laboratorium Innowacji Miejskich – Urban Lab, nastąpiła dyskusja o skalowalności narzędzia urban labu do potrzeb i zasobów małych miast. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Rydułtowy odpowiedzialni za realizację projektu finansowanego ze środków MF EOG w ramach programu „Rozwój Lokalny”, pracownicy Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Rydułtowskiego Centrum Kultury.

Z ciekawością będziemy obserwować dalsze działania w Rydułtowach i mamy nadzieję, że nasze pomysły znajdą swoje przełożenie w rzeczywistości.

W Instytucie Rozwoju Miast i Regionów pomagamy miastom w stworzeniu własnego laboratorium miejskiego – urban labu i serdecznie zapraszamy do współpracy.