Odkryj finalistów Nagrody „Innowacje w polityce” 2021 – Urban Lab

Odkryj finalistów Nagrody „Innowacje w polityce” 2021

Podziel się:

Coroczne nagrody za innowacyjność w polityce są wyróżnieniem dla kreatywnych polityków z całej Europy, którzy mają odwagę przełamywać schematy i znajdować nowatorskie rozwiązania dla współczesnych wyzwań. Są oni nagradzani za swoje innowacyjne projekty oparte na naszych europejskich wartościach, takich jak równowaga społeczna, demokracja i prawa człowieka – niezależnie od przynależności partyjnej i zajmowanego stanowiska.
Co roku jury obywatelskie składające się z ponad 1000 Europejczyków ocenia projekty i w ten sposób decyduje, które z nich trafią do finału, a które zostaną uznane za zwycięskie w dziewięciu kategoriach.

Każdego roku finaliści i zwycięzcy konkursu udowadniają, że polityka może z powodzeniem stawiać czoła współczesnym wyzwaniom. Zachęcam do zapoznania się z ich innowacyjną pracą, aby stała się ona źródłem inspiracji do naśladowania dla innych.

Z tegorocznymi projektami finalistów zapoznać się można na stronie https://innovationinpolitics.eu/awards/awards-2021-finalists/. Wśród projektów odnaleźć można także te z Polski, jak m.in. Urban Lab Rzeszów w kategorii Demokracja.

Od 2017 r. w ramach konkursu Innowacje w Polityce uhonorowano 598 osób, które stanowią czołówkę innowatorów politycznych. Dzięki nagrodzie Instytut Innowacji w Polityce promuje najlepsze umysły polityczne w Europie, zapewnia im platformę do prezentacji swoich innowacyjnych projektów i ułatwia wymianę najlepszych praktyk międzynarodowo.

Zachęcamy do zainspirowania się najlepszymi innowacjami politycznymi w Europie w tym roku!

Więcej informacji o konkursie: https://innovationinpolitics.eu/awards/pl/