City Information System – Urban Lab

City Information System

Lokalizacja: Bolonia (Włochy) 

„System Informacji Miejskiej” (CIS) został stworzony z myślą o intensywnym rozwoju miasta. System nie jest przeznaczony do konkretnego oprogramowania, ale jako ogólny model, który może zostać dostosowany dla każdego miasta. CIS umożliwia kontrolowanie na bieżąco informacji społecznych, środowiskowych i technicznych w całym mieście.  

Głównym działaniem inteligentnego miasta jest współpraca z mieszkańcami, która przekształca mieszkańca w aktywnego obywatela. System obejmuje też informacje kierowane od mieszkańców. Aplikacja mobilna jest dobrym przykładem tego, jak każdy mieszkaniec może być zaangażowany w tworzenie takiego systemu. Administracja publiczna udostępnia dane o środowisku, podatkach, urodzeniach, zgonach, o zdarzeniach katastrofalnych i daje kontrolę nad zarządzaniem miastem. 

Bolońska platforma została stworzona dzięki współpracy pomiędzy miastem Bolonia, Uniwersytetem w Bolonii i firmą Aster. Takie połączenie świata nauki, biznesu i administracji publicznej ma na celu pełne i efektywne wykorzystanie zasobów, talentów i pomysłów. 

Więcej: http://smartcity.csr.unibo.it/https://project-plus.eu/ 
Źródło grafiki: iperbole2020.comune.bologna.it