Festiwal FutureFest – Urban Lab

Festiwal FutureFest

Lokalizacja: Londyn (Wielka Brytania) 

FutureFest to festiwal miejski o kształtowaniu w przyszłości przestrzeni naszych miast. Odbywa się on corocznie, począwszy od 2013 r., dzięki fundacji innowacji Nesta (UK). Podczas wydarzenia spotyka się ponad 11 000 uczestników, aby móc podyskutować i podzielić się swoim doświadczeniem w “tworzeniu jutra”. Multidyscyplinarny program wydarzenia opiewa o takich przedmówców jak m.in.  Edward  Snowden, Vivenne Westwood, Brian Eno i Lord Martin Rees. Dzięki wydarzeniu współpracę może nawiązać sektor biznesu i nauki oraz artyści, mieszkańcy, projektanci i uczelnie. W efekcie powstają takie produkty jak platforma “Neurosis” oraz “Fertility – shop of the future”.

Główna myśl festiwalu brzmi: “Przyszłość to nie coś, co nam się przydarza, ale coś, co możemy stworzyć”. FutureFest oferuje publiczności przestrzeń do przekraczania granic, łączenia się z innymi myślicielami i znajdowania własnych wizji tego, co może nadejść. 

Fundacja Nesta wspiera innowacje przekształcające odważne pomysły w rzeczywistość i zmieniające życie na lepsze. Swoją uwagę, wiedzę, umiejętności i finansowanie poświęca obszarom, w których stoją przed społeczeństwem duże wyzwania. 

Więcej o festiwalu: https://futurefest.org/https://www.nesta.org.uk/ 

Źródło zdjęć: futurefest.org