Rotterdam Rooftop Days – Urban Lab

Rotterdam Rooftop Days

Lokalizacja: Rotterdam, Holandia

Nieprzerwanie od 6 lat w Rotterdamie odbywa się dosyć nietypowe wydarzenie – Rotterdam Rooftop Days. Jest to doskonała okazja do odwiedzenia otwartych dachów i doświadczyć bogatego programu wycieczek, koncertów, sztuki, przyrody oraz kolacji na dużej wysokości. Głównym celem wydarzenia jest zapoznanie ludzi z alternatywnymi sposobami zagospodarowania dachów w mieście, które wpływają korzystanie na środowisko. 

Podczas Rotterdam Rooftop Days każdy mieszkaniec ma możliwość zwiedzenia niedostępnych na co dzień przestrzenie Rotterdamu. Można odkryć, między innymi, ukryte przestrzenie między sufitem a dachem Dworca Centralnego, Laurenskerk czy też Markthal. 

Dla tych, którzy kochają piękne widoki i nie mają problemów z wysokością, przygotowana jest specjalna wycieczka po najwyższych dachach miasta. Jest to doskonała okazja do podziwiania miasta z perspektywy niedostępnej na co dzień. 

Aplikacja Klimaatdakje https://klimaatdakje.nl/jouw-dak

Cały festiwal poprzedza Knowledge Day. W piątek, 31 maja, przypada święto Kennisdag i z tej okazji dla wszystkich, którzy chcieli się przyłączyć do rozmowy o przyszłości dachów w mieście, przygotowano specjalny program. W ciągu ostatnich czterech lat, podczas Knowledge Day, uczestnicy mieli okazji dowiedzieć się o możliwościach wykorzystania przestrzeni dachów i mogli zobaczyć, jak pierwsi przedsiębiorcy opracowywali śmiałe i innowacyjne projekty w holenderskich miastach.

Więcej informacji: https://rotterdamsedakendagen.nl/en/, https://www.facebook.com/rotterdamsedakendagen

Źródło: https://rotterdamsedakendagen.nl/en/