Miasto – strefa czystego powietrza? – Seminarium FRL – Urban Lab

Miasto – strefa czystego powietrza? – Seminarium FRL

Podziel się:

Jak polskie miasta dbają o jakość powietrza? I jak wspiera je w tym polityka rządu? O tym już 28 stycznia br. dyskutować będą goście kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego poświęconego wewnętrznym potencjałom rozwoju małych i średnich miast.

Związek Miast Polskich w ramach Forum Rozwoju Lokalnego organizuje kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”. XV już seminarium on-line odbędzie się pt. „Miasto – strefa czystego powietrza? Jak dbać o jakość powietrza – polityka centralna, działania regionalne i lokalne”. Spotkanie pogłębiać będzie tematykę z X seminarium FRL, które odbyło się 22 października ubiegłego roku pt. „Transformacja miast w kierunku Zielonego Ładu”. Na najbliższym spotkaniu eksperci przyjrzą się bliżej kompleksowemu podejściu do ochrony powietrza, w szczególności problematyce niskiej emisji. W trakcie spotkania przedstawiona zostanie najnowsza wiedza oraz dobre praktyki zrealizowane w polskich miastach i regionach, przyczyniające się do poprawy jakości powietrza, jak również działania administracji rządowej w tym zakresie.

Seminarium będzie transmitowane na facebook’u. Link do  transmisji: https://www.facebook.com/events/421866652353379/. Materiał video zostanie udostępniony na stronie http://www.forum-rozwoju-lokalnego.pl/ oraz na stronie internetowej Związku Miast Polskich.