Spotkanie autorskie z Magdaleną Okraską – Urban Lab

Spotkanie autorskie z Magdaleną Okraską

Podziel się:

W niedzielę zapraszamy na spotkanie auto z Magdaleną Okraską, autorką książki „Nie ma i nie będzie”. Spotkanie poprowadzi Adrian Chorębała – Menadżer Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki.

„Nie ma i nie będzie” to kontrowersyjna i głośna opowieść o mniejszych miastach, ofiarach transformacji w Polsce. Reportaż, który wzbudza burzliwe dyskusje. Esej, który powoduje, że już inaczej będziemy patrzeć na Myszków czy Tarnobrzeg. To nie jest podróż śladem Polski B czy Polski C, bo nie ma sensu dodawać kolejnych liter. To po prostu Polska – oszukana przez Balcerowicza, zachłyśnięta wczesnym kapitalizmem, łatana bez ładu i składu przez kolejne ekipy polityczne. W „Nie ma i nie będzie” autorka jedzie do miast, o których wszyscy słyszeli, ale nikt ich nie odwiedza. Pyta o przemysł, pracę, ale przede wszystkim po prostu o życie. Opowiada o Polsce, która tkwi pomiędzy dawnym a nowym.

Książka dostępna na stronie https://www.sklep.ha.art.pl/…/Nie-ma-i-nie-bedzie…/572

Magdalena Okraska –  etnografka, nauczycielka, publicystka, działaczka społeczna z Zawiercia. Autorka książek reportażowych: „Ziemia jałowa. Opowieść o Zagłębiu” (2018) i „Nie ma i nie będzie” (2022). Obecnie kształci się w zawodzie pracownika socjalnego. 

Adrian Chorębała – Menadżer Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki. Kurator wydarzeń kulturalnych. Od 2008 prowadzi autorski cykl spotkań Poczytalność, w którym rozmawia z autorkami i autorami książek. W cyklu gościniami i gośćmi byli m. i. n: Olga Tokarczuk, Szczepan Twardoch, Filip Springer czy Anna Cieplak. 

Zapraszamy 26 czerwca 2022 o godz. 19:30-20:30!