Spotkanie projektowe w Ferrarze w ramach PopUpUrbanSpaces – Urban Lab

Spotkanie projektowe w Ferrarze w ramach PopUpUrbanSpaces

Podziel się:

Za nami kolejne spotkanie projektowe w ramach PopUpUrbanSpaces – tym razem widzieliśmy się w Ferrarze. Wspólnie z przedstawicielami Zespołu Planowania Rozwoju Miast i Wsi oraz Zakładu Kształtowania Przestrzeni i Rewitalizacji uczestniczyliśmy w dwóch dniach produktywnych spotkań, na których obecni byli wszyscy partnerzy: przedstawiciele Austrii, Chorwacji, Niemiec, Polski, Słowenii, Węgier i Włoch.

Poza kompleksowym omówieniem dotychczasowych i nakreśleniem przyszłych działań projektowych, słuchaliśmy o doświadczeniach włoskich ekspertów w obszarze mobilności, urbanistyki taktycznej i placemakingu. Miasta partnerskie dzieliły się wnioskami po przeprowadzeniu badań w swoich środowiskach, a na warsztatach world cafe pracowaliśmy nad strategią budowania zaangażowania interesariuszy miejskich.

Spotkania odbywały się w jednej z siedzib urzędu miasta – dawnym teatrze Laboratorio Aperto. Mieliśmy także okazję odwiedzić Wunderkammer – społeczne centrum innowacji, edukacji i kultury, które powstało dawnych magazynach celem przywrócenia ich do życia.

Wracamy z cennymi wnioskami i doświadczeniami, którymi będziemy się tu z Wami dzielić.