Spotkanie autorskie z Joanną Erbel – Urban Lab

Spotkanie autorskie z Joanną Erbel

Podziel się:

Zapraszamy do strefy Miasto360 – WUF na mieście na spotkanie z Joanna Erbel o jej nowo wydanej książce „Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze”. Spotkanie poprowadzi Filip Springer

Najnowsza książka Joanny Erbel to opowieści z życia innowatorki poszukującej lepszego świata, która dzieli się z nami swoimi doświadczeniami. Zachęca nas, żebyśmy nie pozostawali w sferze marzeń, ale testowali własne wizje, bo tylko w praktyce możemy rozstrzygnąć, czy dane rozwiązanie sprawdzi się czy nie.

“Wychylone w przyszłość” to książka o tym, że niewielkie lokalne działania przecierają drogę szerszym trendom i że prototypowanie rzeczywistości to sposób na testowanie idei. Kluczem do sukcesu jest współpraca – tylko dzięki połączeniu różnych kompetencji i perspektyw możemy przekraczać nasze ograniczenia. Autorka szczególną uwagę poświęca miastom jako najlepszym przestrzeniom do wdrażania innowacji oraz projektom wykorzystującym potencjał społeczności lokalnych zarówno w kraju, jak i za granicą.

Książka dostępna na stronie Miasto szczęśliweWydawnictwo Wysoki Zamekhttps://www.wysokizamek.com.pl/produkt,wychylone-w…

Joanna Erbel – socjolożka, działaczka miejska, ekspertka do spraw mieszkaniowych. Członkini zespołu CoopTech Hub, pierwszego w Polsce centrum technologii spółdzielczych. Współzałożycielka i członkini zarządu PLZ Spółdzielni. Założycielka Fundacji Blisko zajmującej się wspieraniem aktywności lokalnych i tworzeniem wiedzy na temat innowacji mieszkaniowych. Koordynowała prace nad przygotowaniem polityki mieszkaniowej i programu Mieszkania2030 dla m.st. Warszawy. W latach 2017-2020 zajmowała się tematem innowacji mieszkaniowych w PFR Nieruchomości. Należy do Rady Fundacji Rynku Najmu.  Współpracowniczka Fundacji A/typowi działającej na rzecz neuroróżnorodności. Autorka książek Poza własnością. W stronę udanej polityki mieszkaniowej (2020) oraz Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze (2022)

Zapraszamy 28 czerwca 2022 o godz. 19:30-20:30!