Stacje do pracy na mieście – Urban Lab

Stacje do pracy na mieście

Podziel się:

Praca w domu ma wiele zalet. Brak dojazdów do pracy, obiady ze współmałżonkiem, spacery z psem między spotkaniami, większa swoboda i lepsza równowaga między życiem zawodowym a prywatnym. Z drugiej strony pracownik może czuć się samotny, a spędzanie całego dnia i nocy między tymi samymi czterema ścianami może dać się we znaki. Aby polepszyć mieszkańcom Montrealu komfort pracy zdalnej, miasto zamontowało 23 stacje do pracy na zewnątrz, z których każdy może korzystać bezpłatnie.

Te małe, letnie domki zostały zaprojektowane specjalnie do pracy na świeżym powietrzu i są rozmieszczone w różnych dzielnicach Montrealu. Stacje znajdują się w pobliżu ścieżek rowerowych, przy arteriach pieszych, przystankach komunikacji miejskiej i parkach. Każda stacja wyposażona jest w gniazdka elektryczne, zintegrowane oświetlenie i bezpłatne Wi-Fi. „Biuro na mieście’ pomieści dwie osoby (z zachowaniem dystansu społecznego) lub sześć osób (w normalnym dystansie). Każdy domek posiada rampę ułatwiającą dostęp dla osób niepełnosprawnych. Stacje zostały w całości zaprojektowane i wyprodukowane w Quebecu przy użyciu zrównoważonych materiałów. 

Oprócz walki z izolacją, którą odczuwa coraz więcej telepracowników, projekt ma także wpłynąć na lepsze samopoczucie psychiczne i emocjonalne mieszkańców Montrealu.

Stacje będą działać od 14 czerwca do 14 października. Miasto planuje, że do lata 2025 roku w Montrealu powstanie pięćdziesiąt takich stacji.

Więcej informacji: https://www.airecommune.com/reseau-ilots-dete