Urban Lab na Światowym Forum Miejskim w Katowicach – Urban Lab

Urban Lab na Światowym Forum Miejskim w Katowicach

Podziel się:

11. sesja Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum 11 – WUF11), czyli największe, globalne, cykliczne wydarzenie dotyczące rozwoju miast, już za nami. Było to pięć intensywnych dni spotkań, networkingu i dyskusji o tematyce miejskiej. Główna część wydarzeń odbywała się na terenie Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i trwała od 26 do 30 czerwca 2022 roku.

W WUF11 wzięło udział ponad 16 tys. osób, z ok. 22,5 tys. zarejestrowanych. Ponad 10 tys. uczestników ze 174 krajów pojawiło się w Katowicach, a 6 tys. połączyło się online. Podczas 11. sesji Światowego Forum Miejskiego odbyło się ponad 500 sesji dyskusyjnych, paneli i merytorycznych spotkań, w tym 130 eventów online.

WUF11 zostało zorganizowane przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich UN-Habitat, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz miasto-gospodarza, czyli Katowice. Instytut Rozwoju Miast i Regionów był partnerem strategicznym WUF11. Instytut odpowiedzialny był za organizację programu wydarzeń Ścieżki europejskiej, Pawilonu Polskiego oraz strefy Miasto360 | City360 i Urban Cinema by Santander.

Sesjom głównym towarzyszyły strefy na mieście z wydarzeniami towarzyszącymi o nazwie „WUF na mieście”. Instytut Rozwoju Miast i Regionów był współgospodarzem strefy Miasto360 | City360 zlokalizowanej w Rondzie Sztuki, której program przygotowało Obserwatorium Polityki Miejskiej IRMiR oraz Urban Lab.

Jednym z wydarzeń w strefie Miasto360 | City360 było Urban Lab Forum (ULF). Podczas ULF zaprezentowane zostały m.in. prezentacje dobrych praktyk przez przedstawicieli laboratoriów miejskich z Polski i zagranicy oraz odbyła się wspólna dyskusji wszystkich osób zainteresowanych przyszłością funkcjonowania urban labów. Podjęto tematy kierunków rozwoju miejskich laboratoriów, różnych ścieżek ich realizacji w różnych krajach oraz możliwości współpracy w ramach sieci Urban Lab Network.

Więcej o przebiegu Urban Lab Forum wraz z zapisami transmisji można przeczytać i obejrzeć w zakładce – ULF na WUF11.