Warsztaty LEGO z projektowania miast przyszłości – Urban Lab

Warsztaty LEGO z projektowania miast przyszłości

Podziel się:

W strefie Miasto360 – WUF na mieście przygotowaliśmy coś dla najmłodszych. Pierwszego dnia (26 czerwca) zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na warsztaty z projektowania miast przyszłości z klockami LEGO! Warsztaty poprowadzi Adam Chyliński.

Zapraszamy do zapisów (dwie grupy wiekowe):

● 𝐋𝐀𝐓𝐎 𝐖 𝐌𝐈𝐄𝐒́𝐂𝐈𝐄 – 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐝𝐥𝐚 𝐦𝐚ł𝐲𝐜𝐡 𝐤𝐫𝐞𝐚𝐭𝐨𝐫𝐨́𝐰 (𝟕-𝟗 𝐥𝐚𝐭) 𝟏𝟒:𝟎𝟎-𝟏𝟓:𝟑𝟎

𝐎𝐛𝐨𝐰𝐢𝐚̨𝐳𝐮𝐣𝐚̨ 𝐳𝐚𝐩𝐢𝐬𝐲, 𝐥𝐢𝐜𝐳𝐛𝐚 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜 𝐦𝐚𝐱. 𝟏𝟐 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢: https://app.evenea.pl/event/warsztatylatowmiescie/

Warsztaty „Lato w mieście” mają zachęcić dzieci do twórczych podróży po Katowicach w czasie wakacji szkolnych i do spoglądania na miasto, jak na przestrzeń „roboczą”, którą można zmieniać i którą można współtworzyć. Wykorzystując klocki Lego, dzieci będą mogły odtworzyć swoje ulubione miejsca aktywności i pobawić się w architektów, którzy biorą je na warsztat, żeby uczynić je jeszcze atrakcyjniejszymi. Zaczniemy od mapowania katowickich miejsc, w których dzieci najbardziej lubią spędzać czas latem. Następnie uczestnicy zbudują ich modele z klocków. W dalszej części warsztatów będziemy wspólnie zastanawiać się nad tym, co jest w nich fajnego, a co wymaga zmiany. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania, czy można je jakoś zmodyfikować, coś dodać albo coś odjąć, jak można je ulepszyć, co konkretnie można usprawnić. W efekcie powstanie „projekt idealny”. Na koniec każdy uczestnik opracuje swój własny cel na nadchodzące lato – razem z rodzicami zastanowi się, co realnie może zmienić w swoim mieście (najlepiej w wybranym na początku miejscu), żeby je udoskonalić, jakie małe kroczki może wykonać, żeby to miejsce stało się jeszcze lepsze.

● 𝐌𝐈𝐀𝐒𝐓𝐎 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐙Ł𝐎𝐒́𝐂𝐈 – 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐝𝐥𝐚 𝐦𝐚ł𝐲𝐜𝐡 𝐤𝐫𝐞𝐚𝐭𝐨𝐫𝐨́𝐰 (𝟏𝟎-𝟏𝟐 𝐥𝐚𝐭) 𝟏𝟓:𝟑𝟎-𝟏𝟕:𝟎𝟎

𝐎𝐛𝐨𝐰𝐢𝐚̨𝐳𝐮𝐣𝐚̨ 𝐳𝐚𝐩𝐢𝐬𝐲, 𝐥𝐢𝐜𝐳𝐛𝐚 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜 𝐦𝐚𝐱. 𝟏𝟐 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢: https://app.evenea.pl/event/warsztatymiastoprzyszlosci/

Celem warsztatów będzie przekonanie dzieci do tego, że mają wpływ na to, jak wygląda ich miasto i że już dziś mogą zacząć kreować lepszą przyszłość Katowic. Uczestnicy wezmą na warsztat swoją najbliższą okolicę i, wykorzystując klocki Lego, zabawią się w architektów przyszłości. Przyszłość zaczyna się już dziś i rodzi się lokalnie, dlatego zaczniemy od zbudowania prostych makiet najbliższego sąsiedztwa uczestników. Będzie to pretekst do rozmowy o plusach i minusach konkretnych przestrzeni oraz do oceny ich atrakcyjności. Wyposażeni w przemyślenia na temat ich jakości, popuścimy wodzę fantazji i przeniesiemy się w przyszłość. Dzieci będą miały za zadanie zastanowić się, jak wybudowana przez nich okolica zmieni się w ciągu najbliższych 50 lat, a następnie poproszone zostaną o przebudowanie swoich modeli. Co się zmieni? A co nie ulegnie zmianie? Czy taka przyszłość jest atrakcyjna? Czy chcielibyśmy żyć w takich miejscach? Czy jest w nich wystarczająco dużo zieleni, wody, miejsc do zabawy? Warsztat zakończymy krótką rozmową o tym, co możemy zrobić już dziś, żeby świat za 50 lat był lepszym miejscem do życia.

Partnerem warsztatów jest Ambasada Królestwa Danii oraz LEGO.