Weź udział w EU Datathon 2022 – Urban Lab

Weź udział w EU Datathon 2022

Podziel się:

Zachęcamy do wzięcia udziału w EU Datathon 2022! Wystarczy dobry pomysł na aplikację, która wykorzystuje otwarte dane, by wziąć udział w kolejnej edycji EU Datathonu. Aplikację można zasilić danymi z portalu dane.gov.pl. Aplikacja ma wnosić innowacyjny wkład w realizację ważnych celów Unii Europejskiej i prezentować możliwości dla konkretnych modeli biznesowych lub przedsiębiorstw społecznych. Konkurs daje możliwość zaprezentowania innowacyjnego pomysłu szerokiej publiczności i zdobycia cennych nagród. Zachęcamy do wykorzystywania w pracach danych z portalu dane.gov.pl. Pomysły można zgłaszać do 31 marca 2022 r.

Zgłoszenie można zarejestrować elektronicznie, poprzez formularz na stronie Wydarzenia.

Do 26 czerwca 2022 r. Jury oceni propozycje i wybierze dwanaście drużyn finalistów, po trzy zespoły na wyzwanie. Jeśli twój zespół znajdzie się wśród nich, zostaniesz zaproszony do opracowania swojej aplikacji i zaprezentowania jej na finałowym wydarzeniu w dniu 20 października 2022 r.

Aplikacja konkursowa  ma mieścić się w jednej z czterech kategorii:

  • Europejski Zielony Ład
  • Przejrzystość zamówień publicznych
  • Możliwości zamówień publicznych UE dla młodych ludzi
  • Europa na miarę ery cyfrowej

Dla zakwalifikowanych zespołów Organizator, Urząd Publikacji Unii Europejskiej, przygotował ofertę wsparcia w fazie projektowania i po zakończeniu konkursu. Współpraca z finalistami obejmuje zaproszenia na wydarzenia związane z otwartymi danymi. Będą to m.in. webinaria, podczas których zespoły porozmawiają z dostawcami danych oraz dostaną szansę na dodatkową  promocję  swoich projektów i sieci.

Całkowita pula nagród to aż 200 000 EUR, tym:

  • Pierwsze miejsce: 25 000 EUR
  • Drugie miejsce: 15 000 EUR
  • Trzecie miejsce: 7 000 EUR

oraz nagrody pocieszenia po 1000 EUR dla zakwalifikowanych zespołów.

Więcej informacji: https://op.europa.eu/en/web/eudatathon