“Witaj w Gdyni!” – informator dla nowych mieszkańców – Urban Lab

“Witaj w Gdyni!” – informator dla nowych mieszkańców

Podziel się:

Ważne informacje, adresy i porady dotyczące życia w mieście – to wszystko można znaleźć w informatorach dla nowych mieszkańców Gdyni, które powstały w ramach mikroinnowacji zgłoszonej podczas pierwszej edycji naboru „Pomysłów na Miasto” w Urban Lab Gdynia. Co ważne, publikacja dostępna jest w wersji papierowej i elektronicznej w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

W przygotowanym poradniku można znaleźć informacje ułatwiające stawianie pierwszych kroków w nowym miejscu, ale z dostępnej wiedzy mogą skorzystać także nieco starsi stażem mieszkańcy. Jest to także świetne narzędzie dla migrantów, czy studentów, którzy przyjeżdżają do Gdyni zza granicy. Od teraz, dzięki informatorowi przygotowanemu w Urban Lab Gdynia otrzymają praktyczną wiedzę w pigułce.

Informator powstał w ramach testowania miejskich mikroinnowacji społecznych, wyłonionych podczas pierwszego naboru ”Pomysłów na Miasto” w obszarze rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz zwiększania potencjału społeczności lokalnych do rozwiązywania problemów. To jedna z dwóch ścieżek Inkubatora Innowacji, czyli części działań koordynowanych przez Urban Lab Gdynia. Do puli pierwszej edycji „Pomysłu na Miasto” mieszkanki i mieszkańcy Gdyni zgłosili jedenaście mikro innowacji. Do upowszechniania zostało wybranych łącznie sześć, w tym właśnie informator.

Informator można pobrać ze stronu Urban Lab Gdynia.