Społeczność Romska w Trójmieście – wykład Marty Magott

Jak wygląda codzienna praca ze społecznością romską w Trójmieście? Z jakimi wyzwaniami wiąże się dla tej społeczności życie w naszym kraju? Poznamy perspektywę osób pracujących ze społecznością romską, które świadczą nieodpłatne poradnictwo w zakresie dokumentowania pobytu w Trójmieście, wspierają w sytuacjach przemocy motywowanej uprzedzeniami, informują o prawie pracy czy pomagają w sprawach rodzinnych.

Marta Magott – terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, od lat aktywistka na rzecz praw człowieka, seksuolożka. Od 2015 roku koordynatorka Trójmiejskich Marszów Równości, była Prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, brała udział w pracach nad Gdańskim Modelem na rzecz Równego Traktowania oraz w pierwszej edycji Gdańskiego Centrum Równego Traktowania. Obecnie związana z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku oraz Agencją Służby Społecznej, w której zajmuje się pracą z osobami ze spektrum Autyzmu. Laureatka Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza za 2021 rok.

Wydarzenie realizowane jest w ramach cyklu ŻYCIE W TRAKCIE I PO PANDEMII – w jaki sposób miasto może wychodzić z inicjatywami na zmieniające się warunki życia w trakcie i po pandemii?

Zachęcamy do uczestnictwa!

24/08/2022

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: UrbanLab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia, Budynek IV (rotunda) Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wejście od ul. Stryjskiej/ SKM Redłowo