Wyniki Pomysłu na miasto w UrbanLab Gdynia – Urban Lab

Wyniki Pomysłu na miasto w UrbanLab Gdynia

Podziel się:

Poznajcie wyniki Programu Pomysł na Miasto w UrbanLab Gdynia, w którym wybrano sześć mikro innowacji miejskich, wśród których znalazły się: 

  • zorientowany na potrzeby społeczne program kompetencji dla początkujących ogrodników miejskich, 
  • informator dla nowych mieszkańców Gdyni, 
  • dzielnicowy Menager Sportu i Rekreacji, 
  • podwyższanie świadomości ekologicznej, 
  • międzypokoleniowy tygiel rozrywkowy ChoNoTu, 
  • galeria sztuki w przejściu podziemnym SKM Wzgórze św. Maksymiliana. 

Cztery pierwsze innowacje zostaną testowo wdrożone w gdyńskim środowisku, a wszystkie pomysły docelowo zostaną udostępnione w otwartym katalogu na stronie internetowej laboratorium miejskiego. Pomysły na proste rozwiązania dla lokalnych wyzwań będą mogły być wdrażane także w innych miastach. Kwota przeznaczona na testowanie pomysłów to 90 tys. zł. 

Pomysł na Miasto to konkurs umożliwiający wdrożenia innowacyjnych i nowatorskich pomysłów mieszkańców miasta. Opiera się na testowym wdrożeniu pomysłów, a następnie ocenie ich efektywności, tak by w efekcie mogły nieść realną, społeczną zmianę dla mieszkańców Gdyni.  

Projekt realizowany jest przez zespół UrbanLab Gdynia będącym instrumentem współpracy władz miejskich z mieszkańcami, przedsiębiorstwami oraz podmiotami naukowymi, którego celem jest poprawa jakości życia mieszkańców poprzez innowacyjne rozwiązania. 

Więcej informacji: urbanlab.gdynia.pl