Zwycięzcy konkursu Innowacyjny Samorząd 2022 – Urban Lab

Zwycięzcy konkursu Innowacyjny Samorząd 2022

Podziel się:

Gminy Czerwonak i Szprotawa, Zduńska Wola, Katowice, powiat tarnowski i województwo kujawsko-pomorskie to zwycięzcy konkursu Innowacyjny Samorząd 2022 zorganizowanego przez Serwis Samorządowy PAP. Podczas gali, nagrodzono 18 projektów i przyznano 49 wyróżnień. W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 237 projektów.

Wśród nagrodzonych oraz wyróżnionych projektów znalazły się dwa związane z Urban Lab Gdynia i Urban Lab Rzeszów. Rzeszowski Atlas Edukacji (https://atlasedukacji.pl/), powstały w ramach organizowanego przez Urban Lab Rzeszów hackathonu, został nagrodzony drugim miejscem w kategorii „Gminy miejskie”. Gdyńska Platforma Edukacji (https://konsultujemy.gdynia.pl/), nad której zaadaptowaniem pracowali m.in. przedstawiciele Urban Lab Gdynia, została wyróżniona w kategorii „Duże miasta”.

Konkurs Innowacyjny Samorząd jest projektem Serwisu Samorządowego PAP, w którym nagradzane są najbardziej innowacyjne gminy, miasta, powiaty i województwa. Celem konkursu jest promocja kreatywnych samorządów, które są inspiracją dla pozostałych jednostek samorządu terytorialnego do podejmowania działań na rzecz innowacyjności. 

Lista wszystkich nagrodzonych: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/poznalismy-najbardziej-innowacyjne-samorzady-2022-roku

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!