e-Newsletter PopUp Urban Spaces – Urban Lab

e-Newsletter PopUp Urban Spaces

Podziel się:

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia śpieszymy do Państwa z najnowszym newsletterem wydanym w ramach projektu partnerskiego PopUp Urban Spaces. 

Głównym celem projektu jest zainicjowanie zmian w kierunku inteligentnych i zrównoważonych form mobilności miejskiej, poprzez aktywne angażowanie obywateli w testowanie innowacyjnych rozwiązań z wykorzystaniem urbanistyki taktycznej oraz technologii cyfrowych. 

Jednym z narzędzi wykorzystywanych w wypracowywaniu rozwiązań jest koncepcja „POKAŻ i WYTŁUMACZ” („Show and Tell”):

  • umożliwia miastom zastosowanie innowacyjnych metod opartych na urbanistyce taktycznej/placemakingu w celu POKAZANIA mieszkańcom (i decydentom) poprzez działania typu pop-up (tymczasowe rozwiązania w przestrzeni miast w ramach ich infrastruktury w celu stymulowania aktywnych, wspólnych działań), jak mogłyby wyglądać ulice/przestrzeń publiczna gdyby nie były zdominowane przez samochody.
  • służy do opracowania innowacyjnych narzędzi/metod do prowadzenia kampanii cyfrowych, w celu WYTŁUMACZENIA (wyjaśnienia) mieszkańcom i innym interesariuszom miejskich zagrożeń związanych z mobilnością i transportem miejskim zorientowanym na samochody. 

Więcej informacji o samym projekcie na naszej stronie internetowej, w zakładce O nas > Projekty (https://urbanlab.net/o-nas/projekty/popup-urban-spaces/).

W newsletterze znajdziecie informacje o działaniach podjętych dotychczas z naszymi partnerami z Austrii, Chorwacji, Niemiec, Polski, Słowenii, Węgier i Włoch oraz o ich świątecznych tradycjach. Zapraszamy do lektury!