Jak zrobiliśmy URBAN LAB – Urban Lab

Jak zrobiliśmy URBAN LAB

Podziel się:

W dniu dzisiejszym mamy przyjemność zaprezentować Państwu animację, będącą krótkim podsumowaniem naszego trzyletniego projektu Urban Lab jako pilotażowe narzędzie poprawy jakości życia mieszkańców miast zgodne z ideą smart city (2019-2021).

Wraz z końcem roku zakończyliśmy realizację tego projektu w Instytucie Rozwoju Miast i Regionów, który był realizowany w bezpośredniej współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz z Gdynią i Rzeszowem, gdzie pilotażowo w latach 2019-2021 wdrażano dwa urban laby.

Animacja prezentuje efekty powstałe w ciągu trzech lat trwania eksperymentu wdrożeniowego realizowanego przez zespoły Urban Lab Gdynia i Urban Lab Rzeszów oraz przy wsparciu interesariuszy miejskich. Dłuższym podsumowaniem jest natomiast nasza nowa książka pt. „Jak zrobiliśmy Urban Lab. Wnioski i rekomendacje z pilotażowego wdrożenia w Gdyni i w Rzeszowie”. Publikację można bezpłatnie pobrać w formie ebooka z naszej strony https://urbanlab.net/publikacja/jak-zrobilismy-urban-lab/

Widzimy, że kolejne polskie miasta idą w ślady Urban Lab Gdynia i Urban Lab Rzeszów, które okazały się sukcesem i dały realne możliwości angażowania się w funkcjonowanie miasta mieszkańcom i innym grupom interesariuszy. To nas ogromnie cieszy i liczymy, że nasze doświadczenia będą pomagać kolejnym miastom.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tego ambitnego miejskiego eksperymentu!