Hotel dla pszczół na billboardzie – Urban Lab

Hotel dla pszczół na billboardzie

Podziel się:

Pszczoły są niezbędne dla ludzi i przyrody. Aby pomóc pszczołom, miasto Utrecht zbudowało hotel dla pszczół i innych owadów wokół wieży billboardowej przy autostradzie A2. To jeden z pomysłów pomagających chronić pszczoły w Holandii, w której połowa z 360 gatunków jest zagrożona.

Miasto Utrecht poprosiło różne organizacje o opracowanie projektu nowej wieży billboardowej, która będzie zrównoważona i energooszczędna. Firma Ocean Outdoor Nederland wpadła na pomysł zainstalowania wokół wieży dużego hotelu dla pszczół.

Hotel pszczeli składa się z ponad 200 budek lęgowych. Pszczoły poszukują pyłku i nektaru w promieniu 200 metrów od miejsca lęgowego. Dlatego wokół billboardu zasiano łąkę dzikich kwiatów o powierzchni 7 000 m2 zapewniającą im wystarczającą ilość pożywienia. W okolicy znajdują się również piaski i pagórki dla pszczół gniazdujących w ziemi. Pomysł jest rozszerzeniem ogólnokrajowego projektu wysiewania łąk kwietnych wzdłuż autostrad.

Wieża billboardowa jest wykonana ze stali pochodzącej z recyklingu. Billboard jest energooszczędny i wyposażony w automatyczne oświetlenie LED, które przyciemnia się, gdy robi się ciemniej i wyłącza pomiędzy 01:00 a 05:00.

Więcej informacji na stronie.