Finał Rzeszowskiego StartUP MIX 22 – Urban Lab

Finał Rzeszowskiego StartUP MIX 22

Podziel się:

8 grudnia br. w Urban Lab Rzeszów odbył się finał Rzeszowskiego StartUP MIX. Rzeszowski StartUP MIX to spotkania adresowane do osób zainteresowanych prowadzeniem własnej firmy, rozwojem osobistym, jak również do osób, które szukają unikalnej wiedzy. Wydarzenie to stanowi doskonałą platformę, by w nieformalnej atmosferze, w gronie ekspertów zaprezentować swoją inicjatywę biznesową, wymienić się doświadczeniami i pomysłami. StartUP MIX to również przestrzeń networkingowa, wokół której nauka, biznes, organizacje pozarządowe oraz administracja szukają przestrzeni do współpracy i samorozwoju.

Prowadzony od sierpnia cykl spotkań startupowych Rzeszowskiego StartUP MIX wyłonił trzy finałowe drużyny: Team Design Castle, team Dżo, team MyHive. Podczas Gali Finałowej ogłoszono zwycięstwo drużyny My Hive za projekt automatyczny ul.

O projekcie

Optymalizacja tradycyjnego procesu pozyskiwania miodu z ula, redukcja kosztów pracy oraz kosztów transportu. Takie korzyści swojego autorskiego projektu – prototypu automatycznego ula – wymienili jego twórcy. Prototyp wyróżnia przede wszystkim autorska technologia mechanicznych ramek, wykorzystująca przy procesie produkcji i ekstrakcji miodu z ula, działanie grawitacji. Dodatkowym atutem pomysłu teamu My Hive jest dedykowana aplikacja, która łączy się z zamontowanymi w ulu czujnikami, przekazującymi informacje nie tylko na temat kondycji pszczelich rodzin, ale również na temat zgromadzonego już w ulu miodu czy zachowania jego “mieszkańców”.

Zwycięzcom gratulujemy!

Źródło zdjęć: facebook.com/UrbanLabRzeszow