Człowiek w kryzysie. Pomoc społeczna w trakcie COVID-19 – wykład online

W wielu polskich miastach powstały inicjatywy pomocy osobom szczególnie narażonym na koronawirusa, w tym seniorom, osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, zagrożonych ubóstwem czy doświadczających przemocy domowej. Powstały m.in. programy pomocy zakupowej dla potrzebujących, oparte na wsparciu wolontariuszy, program rozstawienia kontenerów mieszkalnych dla osób bezdomnych, w których odbywają kwarantannę, miejskich autobusów służących do ogrzania się i wydawania ciepłych posiłków, czy otwarcie nowych linii telefonicznych, pod którymi można uzyskać wsparcie. Jak pomoc społeczna może działać w trakcie COVID-19? Jak działa w Gdyni?

Gościem wydarzenia będzie Jarosław Józefczyk – zastępca dyrektora w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdyni odpowiedzialny za działalność w obszarze problematyki bezdomności, zatrudnienia i planowania strategicznego, pracownik socjalny, zaangażowany w działalność organizacji pozarządowych na poziomie lokalnym i regionu.

Dołączyć do wydarzenia można poprzez program ZOOM. Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku.

Więcej informacji na stronie Urban Lab Gdynia.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu!

01/03/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98