Dlaczego zieleń jest ważna w mieście? Partycypacyjne projektowanie zieleni w mieście – spotkanie online

Zapraszamy do udziału w czwartym spotkaniu w ramach Rzeszowskiego Laboratorium Badań Miejskich. 19 maja o godz. 11:00 podejmiemy próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie, dlaczego zieleń jest ważna w mieście?

Gościem spotkania będzie: 

Agnieszka Czachowska (Fundacja Sendzimira) – architekt, pedagog, trener, prowadzi studio architektoniczne specjalizujące się w projektowaniu według zasad zrównoważonego budownictwa. Ekspertka w projekcie „Wspólna Przestrzeń”. Absolwentka Akademii Innowatorów Społecznych oraz kursu Challenges of Sustainable Development (2002), laureatka I Nagrody dla Młodych Architektów im. M. Baczko i P. Zakrzewskiego (1999). Konsultantka Magazynu Murator w tematyce budownictwa zrównoważonego. Autorka i koordynatorka wielu projektów dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży o charakterze lokalnym i międzynarodowym związanych z tematyką zrównoważonego rozwoju, architekturą i ekologią. Członek Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego „ZIARNO” oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Architektów PLAYCE. Licencjonowana trenerka metody VISIS, certyfikowana facilitatorka metody Planning for Real. Specjalizuje się w prowadzeniu procesów partycypacyjnych dotyczących planowania przestrzeni publicznych. Propagatorka działań na rzecz ochrony klimatu i adaptacji miast do zmian klimatycznych. Laureatka konkursu Śląska Rzecz 2012, w kategorii Usługa, za Projekt Modernizacji Parku Matejki w Jaworznie z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju i partycypacji pt. Mój jest ten kawałek parku…. W latach 2010-2018 członek rady Fundacji Sendzimira. Aktualnie główny ekspert w projekcie WSPÓLNA PRZESTRZEŃ – partycypacyjne projektowanie przestrzenne w gminach.

Osoby zainteresowane uczestniczeniem w panelach zapraszamy do rejestracji https://app.evenea.pl/event/RzeszowBadania/

Ideą cyklu spotkań jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami środowiska akademickiego zajmującego się prowadzeniem badań miejskich a osobami zarządzającymi miastami i przedstawicielami innych środowisk zajmujących się tematyką miejską. Spotkania odbędą się w ramach dwóch edycji, wiosennej i jesiennej. Wiosenne seminaria przybliżą tematykę i metodologię działania. Jesienią, zdobyta wiedza podczas seminariów posłuży do pracy warsztatowej.

19/05/2021

Godzina wydarzenia: 11:00

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Rzeszów, ul. 3 Maja 13