Dostępność w innowacjach społecznych – wykład online

Dostępność to stan umysłu. Wyobraźmy sobie świat, w którym wszyscy mogą w swobodny sposób korzystać z usług, produktów lub przestrzeni, bez względu na stopień sprawności oraz porę roku. Innowatorki i Innowatorzy społeczni to marzycielki i marzyciele, dlatego ważne jest to, żeby w swoich projektach uwzględniali kontekst dostępności. Podczas webinaru spróbujemy wspólnie zastanowić się nad tym: 
– Dlaczego nowo powstałe usługi/produkty są niedostępne pomimo ogólnie dostępnej wiedzy na temat uniwersalnego projektowania? 
– Czym jest łańcuch dostępności i co to jest social design? 
– Dlaczego miasto/miejscowość/przestrzeń dostępna dla wszystkich nadal bardziej funkcjonuje w sferze marzeń niż w codziennej rzeczywistości? 

Sylwia „Nikko” Biernacka – zawodowo zajmuje się inspirowaniem kobiet do zmiany i wspieram ich w rozwoju. Jest trenerką, tutorką i certyfikowaną facylitatorką dialogu w konflikcie metodą Nansen. Tworzy autorskie warsztaty rozwojowe i kursy online dla kobiet z wysoką wrażliwością. Ukończyła Program Liderzy PAFW (Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności), Szkołę Tutoringu Fundacji Szkoła Liderów i szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. 14 lat temu założyła Fundację Machina Zmian. Jest pomysłodawczynią projektu „Plaże dla wszystkich” i ruchu na rzecz powstania w Polsce pierwszej w pełni dostępnej plaży. Powadzi szkolenia oraz doradztwo dla organizacji pozarządowych i firm z elementami tutoringu. Brała udział w programie International Visitor Leadership Program organizowanym przez Departament Stanu USA.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu ŻYJ DOBRZE W MIEŚCIE, w którym poruszane są kwestie otaczającej nas przestrzeni. Co zrobić, aby była wspierająca dla mieszkańców i umożliwiała wygodne życie?

Podczas spotkania, zapraszamy do zadawania pytań i komentowania!

Spotkanie współfinansowane jest ze środków z UE z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Innowacje na ludzką miarę 2. Wsparcie w rozwoju mikroinnowacji w obszarze włączenia społecznego”. Więcej informacji o projekcie: https://inkubatorpomyslow.org.pl/

28/03/2022

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98