Foresight miejski. O projektowaniu przyszłości miast – wykład online

Foresight miejski to interdyscyplinarna metoda dzięki której możliwym jest opracowywanie scenariuszy rozwoju miast z wykorzystaniem nauki i technologii, wiedzy o trendach, partycypacji społecznej czy potrzebach biznesu, po to by odpowiednio wcześnie móc przygotować się do czekających miasta wyzwań i kryzysów. Samorządy mogą wykorzystywać foresighty do opracowywania strategii rozwoju, dając jednocześnie głos różnym użytkownikom miasta. Im lepiej będziemy mogli wyobrazić sobie czekającą nas przyszłość w perspektywie średnio i długoterminowej, tym szybciej i bardziej komfortowo dostosujemy się do zmieniającej się rzeczywistości.

Gościem wykładu będzie Agata Kuźmińska – prezeska Fundacji Instytut Zielonej Przyszłości, Partnerka Społeczna procesu Sprawiedliwej Transformacji Wielkopolski Wschodniej, fundatorka Fundacji Instytut Zielonej Przyszłości (lokalnego think tanku z zakresu Sprawiedliwej Transformacji i ośrodka edukacji technologicznej dla młodych).

Dołączyć do wydarzenia można poprzez program ZOOM. Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku.

Więcej informacji na stronie Urban Lab Gdynia.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu!

17/03/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98