Interwencje miejskie – małe wielkie zmiany w przestrzeni publicznej – wykład online Adama Chylińskiego

W ostatnich latach staliśmy się niewolnikami rozwoju. Miasta wydają majątek na inwestycje, remonty, modernizacje. Ale, jak udowadnia chociażby para architektów z francuskiego biura projektowego Lacaton&Vassal, zmiany nie zawsze muszą być wywrotowe. Zmiany w przestrzeni miejskiej muszą być przede wszystkim mądre. Kluczem jest zrozumienie lokalnego kontekstu, wyrozumiałość dla potrzeb mieszkańców i szacunek do zastanych zasobów. Czasem wystarczy kubeł farby i kilka donic, żeby nadać nowe życie opustoszałej ulicy. Czasem małe kroczki i doraźne interwencje stają się krokami milowymi w rozwoju miasta.

Adam Chyliński – badacz miejski, konsultant, autor. Zajmuje się relacją człowieka i otaczającej go przestrzeni. Na co dzień związany z Uniwersytetem Łódzkim, gdzie pisze doktorat o kształtowaniu miast szczęśliwych. Współpracuje m.in. z Instytutem Metropolitalnym i Konsorcjum Naukowym Ad Astra oraz z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich.

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

Zapraszamy do wysłuchania wykładu online, a także zadawania pytań i komentowania.

06/09/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98