Jak przeciwdziałać wykluczeniom edukacyjnym? – wykład online Anny Stokowskiej

Na czym polegają wykluczenia w edukacji, dlaczego powinniśmy być ich świadomi i skutecznie im przeciwdziałać? Wykluczenia edukacyjne spowodowane są nie tylko brakiem pieniędzy i sprzętu. Mogą być konsekwencją niskiego kapitału społecznego rodziny, niewystarczających kompetencji lub niedostosowaniem dziecka do powszechnych standardów. Jak organizacje pozarządowe i lokalne samorządy mogą wspierać szkoły w przeciwdziałaniu wykluczeniom edukacyjnym?

Anna Stokowska – absolwentka socjologii i historii sztuki w ramach MISH UW, a także Centre for Social Studies i Szkoły Nauk Społecznych PAN. Stypendystka Central European University w Budapeszcie. Koordynowała projekty edukacyjne w Centrum Edukacji Obywatelskiej, była mentorką w kursach e-learningowych dla nauczycieli oraz ekspertem metodycznym w programie Szkoła z Klasą 2.0. Obecnie jest team leaderką i managerką projektów w fundacji Katalyst Education, gdzie zgrany zespół tworzy Pi-stację i Mapę Karier – darmowe, otwarte zasoby edukacyjne.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu online, a także zadawania pytań i komentowania. Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku.

19/05/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98