Miasta odporne w praktyce – wykład online Artura Celińskiego

Jak pandemia i zmiany klimatu wpłyną na nasze miasta? W jaki sposób możemy ograniczyć w miastach ryzyko kryzysów? Czemu możemy zapobiec, a do czego musimy się mądrze dostosować? Jak wybierać najsensowniejsze strategie redukcji szkód?

Artur Celiński – współtwórca „Magazynu Miasta”, twórca i szef zespołu projektu DNA Miasta. Autor podcastów, w tym projektu „miastopoczucie”. Współtwórca „Międzymieścia” – programu o tym, czemu nie żyjemy w mieście naszych marzeń. Komentator życia publicznego, miejski aktywista, ekspert w dziedzinie polityki kulturalnej i znaczenia kultury dla rozwoju miast; promotor miejskich innowacji; konsultant w sprawach strategicznych i konkretnych; ewaluator efektywności polityk publicznych; wykładowca akademicki i trener; były, wieloletni były zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Res Publica Nowa”.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu online, a także zadawania pytań i komentowania. Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku.

24/05/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98