Miasto 15-minutowe – wykład online Artura Celińskiego

Czy ten miejski kwadrans jest rzeczywiście taki ważny? Idea miasta 15-minutowego szturmem zdobyła miejskie serca i umysły. Nagły wzrost popularności rodzi podejrzenia, że więcej tu marketingu niż realnego sposobu na planowanie polskich miast. Każdy chciałby mieć blisko, ale czy to w ogóle możliwe? I czy rzeczywiście chodzi tylko o dystans fizyczny? O udzielenie odpowiedzi na te kluczowe pytania poprosiliśmy Artura Celińskiego, który przez ostatnią dekadę pracy w Magazynie Miasta i przy programie DNA Miasta miał okazję analizować niejedną miejską ideę-fix i umiejętnie oddzielał fakty od zbudowanym na nich pijarze. Bądźcie z nami i sprawdźcie sami, czym w istocie jest pomysł na 15-minutowe miasto.


Artur Celiński – współtwórca „Magazynu Miasta”, twórca i szef zespołu projektu DNA Miasta. Autor podcastów, w tym projektu „miastopoczucie”. Współtwórca „Międzymieścia” – programu o tym, czemu nie żyjemy w mieście naszych marzeń. Komentator życia publicznego, miejski aktywista, ekspert w dziedzinie polityki kulturalnej i znaczenia kultury dla rozwoju miast; promotor miejskich innowacji; konsultant w sprawach strategicznych i konkretnych; ewaluator efektywności polityk publicznych; wykładowca akademicki i trener; były, wieloletni były zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Res Publica Nowa”.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu, a także zadawania pytań i komentowania. Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

25/08/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98