Miasto szczęśliwe – czy szczęście można zaprojektować? – wykład online Adama Chylińskiego

Podnoszenie jakości życia mieszkańców to jedna z głównych ambicji współczesnych miast. Ośrodki na całym świecie inwestują w infrastrukturę, opiekę zdrowotną czy edukację i bezpieczeństwo. Nie ulega wątpliwości, że żyje nam się dzięki temu lepiej. Ale czy szczęśliwiej? Czy obiektywna jakość życia ma przełożenie na naszą subiektywną satysfakcję? Czy projektując lepsze drogi i bezpieczniejsze przejścia dla pieszych, rzeczywiście projektujemy miasta szczęśliwe? I czy miasta mają jakiekolwiek narzędzia do tego, żeby wpływać na nasze subiektywne poczucie szczęścia?

Adam Chyliński – badacz miejski, konsultant, autor. Zajmuje się relacją człowieka i otaczającej go przestrzeni. Na co dzień związany z Uniwersytetem Łódzkim, gdzie pisze rozprawę doktorską o kształtowaniu miast szczęśliwych. Współpracuje m.in. z Instytutem Metropolitalnym i Konsorcjum Naukowym Ad Astra oraz z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich.

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

Zapraszamy do wysłuchania wykładu, a także zadawania pytań i komentowania.

28/07/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98