Miejski projekt – wizja miast w Minecraft i Druku 3D

Gmina Miasto Rzeszów we współpracy z Unią Metropolii Polskich zaprasza uczniów szkół podstawowych miast członkowskich Unii Metropolii Polskich (Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław) do udziału w pierwszym ogólnopolskim projektowaniu online przestrzeni miejskiej w Minecraft i Druku 3D.

Zadaniem drużyn reprezentujących miasto będzie zaplanowanie i zaprojektowanie terenów rekreacji sportowej w środowisku miejskim swojego miasta uwzględniając w projekcie symbol rozpoznawczy reprezentującego miasta.

Dzieci zawalczą o medale i zwycięskie puchary:

  • I miejsce: 1000,00 zł brutto dla drużyny oraz nagrody rzeczowe od firmy G2A.com (w kategorii klas 1-4)
  • I miejsce: 1000,00 zł brutto dla drużyny oraz nagrody rzeczowe od firmy G2A.com (w kategorii klas 5-8)

Miasto zgłasza reprezentacje uczniów do wybranej kategorii (może zgłosić do obu):

  • I kategoria: klasy 1 do 4 (6 osobowa drużyna)
  • II kategoria: klasy 5 do 8 (6 osobowa drużyna)

Miasto wyłania drużyny według swoich wewnętrznych zasad. Miasto zgłasza drużynę do Urban Lab Rzeszów na adres mailowy: urbanlab@erzeszow.pl z podaniem danych uczestników (imię i nazwisko, nazwa szkoły, dane kontaktowe do opiekuna drużyny wraz ze zgodą opiekunów dzieci uczestniczących w projekcie).

WYMAGANIA OGÓLNE


Plac zabaw powinien być zbudowany samodzielnie przez uczniów w grze Minecraft: Education Edition. Do budowy można wykorzystać agenta. Wykorzystanie agenta i zastosowanie programowania w projekcie będzie dodatkowym atutem. Należy pamiętać, że w takiej sytuacji prezentacja projektu powinna zawierać sceny z zarejestrowaną pracą zaprogramowanego agenta. Organizatorzy mogą również poprosić o kopię stworzonych skryptów. Projekt placu zabaw nie ma ograniczeń powierzchni. Do budowy zalecany jest świat płaski. Z wykonanej pracy należy sporządzić relację filmową, wykorzystując do tego celu przechwytywanie wideo. Zapisane sceny można wykorzystać do montażu w dowolnym programie np. DaVinci Resolve. Film może zawierać narrację autorów, napisy oraz muzykę (ze zgodą na użycie praw autorskich utworu). Wykorzystując motywy muzyczne należy pamiętać o przestrzeganiu praw autorskich. Czas prezentacji w postaci filmu nie może przekroczyć 10 minut

WYDRUK MODELI W 3D


Wybrane elementy projektów zostaną wydrukowane w 3D. w tym celu należy przesłać plik z mapą w formacie mcworld na adres mailowy: urbanlab@erzeszow.pl. Po zaakceptowaniu projektu zostanie on przekazany do druku.

HARMONOGRAM PROJEKTU

  • 26 kwiecień – 10 maja br. – zgłoszenia drużyn
  • 11 maja – 11 czerwca br. – prace drużyn nad projektami
  • do 14 czerwca br. – przesłanie prac drużyn
  • 16 – 17 czerwca br. – obrady Jury
  • 18 czerwca br. – Live – prezentacja projektów i ogłoszenie wyników (prezentacja prac klas 1-4 godz. 10:00, prezentacja praz klas 5-8 godz. 16:00)

Wydarzenie wspierają:
Partner Technologiczny: firma G2A.com
Patron Technologiczny: firma Microsoft Sp. z o.o
Partner Merytoryczny prowadzący i drukujący modele 3D: Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie

26/04/2021 - 10/05/2021

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Rzeszów, ul. 3 Maja 13