Mieszkańcy/-ki Gdyni wobec adaptacji do zmian klimatu – prezentacja Moniki Kwiecińskiej-Zdrenki

Badanie społeczne „Mieszkańcy i mieszkanki Gdyni wobec adaptacji do zmian klimatu” zrealizowano dzięki rekomendacji jednego z zespołów tematycznych UrbanLab Gdynia. Przeprowadzając badanie, chcieliśmy dowiedzieć się, czy zmiany klimatu i środowiska są dla gdynian i gdynianek ważne, skąd czerpią oni na ich temat wiedzę, czy udaje im się podejmować takie działania, które są przyjazne dla klimatu i środowiska lub czy są gotowi podjąć je w przyszłości. Ciekawiło nas także, czy działania władz miasta sprzyjające klimatowi i poprawiające stan środowiska są gdynianom i gdyniankom znane. Zapytaliśmy o ich ocenę. Badanie społeczne zostało zrealizowane przez Pracownię Badań SOMA, reprezentowaną przez Monikę Kwiecińską-Zdrenkę, w okresie 23.11.2020-13.12.2020.

Prezentacja raportu realizowana jest w ramach cyklu KLIMAT, interdyscyplinarnych spotkań na temat zachodzących globalnych i lokalnych zmian. Cykl włącza do rozmowy stronę naukową, urzędniczą i społeczną.

Zapraszamy do wysłuchania o raporcie z badania, a także zadawania pytań i komentowania. Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku.

26/05/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98