Młodzieżowe Rady Miast w trakcie pandemii – przegląd działań z całej Polski Karoliny Pawlak

Czy młodzi ludzie mogą być aktywni społecznie w czasach pandemii? Jak mogą angażować się we współpracę z władzami miast i działać obywatelsko? Podczas wykładu posłuchamy o dobrych przykładach zrealizowanych działań Młodzieżowych Rad Miast z całej Polski.


Karolina Pawlak – koordynatorka projektów „Warszawska Akademia Młodych Liderów”, „Młodzi Liderzy dla społeczności w czasach kryzysu”, „Polityka Młodzieżowa 2.0” organizowanego przez Fundację Państwo Prawa oraz I Wojewódzkiego Kongresu Młodzieżowych Rad w województwie Lubelskim. Asystentka w projekcie „South Baltic Youth Core Groups Network” (2018-2020), gdzie razem z pięcioma społecznościami (Iława, Nowe Miasto Lubawskie, Gdynia, Elbląg i Dzierzgoń) animowała diagnozę potrzeb i problemów, a następnie organizowała okrągły stół w celu rozpoczęcia dialogu z decydentami. Pracowała przy projekcie „Młodzi Obywatele na rzecz zielonego rozwoju Południowego Bałtyku”. Jest członkinią Zespołu Doradców przy Młodzieżowym Sejmiku Województwa Mazowieckiego (2019- 2020), Zespołu Stałego ds. Młodzieżowych Rad przy Polskiej Radzie Organizacji Młodzieżowych PROM (2020) oraz Przewodnicząca komisji ds. szkoleń. Była młodzieżową ekspertką w dziedzinie dialog i partycypacja podczas wydarzenia „Dialog pod Chmurką” organizowanego przez Polską Radę Organizacji Młodzieżowych PROM (2020). Od lat pracuje jako trenerka. Jest absolwentką Warszawskiej Akademii Młodych Liderów. Była członkiną prezydium Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawa (2017-2018), Przewodniczącą samorządu uczniowskiego CXIX LO. Im Jacka Kuronia w Warszawie (2016- 2018), organizatorką akcji charytatywnych dla samotnych matek z dziećmi, współtwórczynią warsztatów pt. „Ty też możesz działać”- czyli o funkcjonowaniu Samorządu Uczniowskiego, Młodzieżowej Rady oraz narzędziach aktywności obywatelskiej młodych.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu, a także zadawania pytań i komentowania. Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

23/08/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98