
*Wydarzenie realizowane w ramach Gdyńskiego Tygodnia Profilaktyki Uzależnień 2021*
Czy w trakcie pandemii zwiększyło się spożycie alkoholu w Polsce pomimo zamkniętych restauracji i klubów? Praca zdalna, problemy gospodarcze, izolacja w domu, brak kontaktu z ludźmi i ogólne napięcie oraz stres wywołane przedłużającym stanem pandemii to niektóre z powodów częstszego sięgania po alkohol, ale także leki i narkotyki. Kiedy powinniśmy czuć się zaniepokojeni ryzykownym zachowaniem rodziny lub przyjaciół? Jak redukować stres i czym wypełnić pustkę? Podczas rozmowy dowiemy się gdzie szukać wsparcia, jeśli zauważymy niepokojące sygnały u siebie lub tych, na którym nam zależy.
Goście:
Anna Landowska – psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta, pracujący w nurcie psychodynamicznym. Zastępca kierownika w Zespole ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Koordynuje projekt dla osób z podwójną diagnozą, prowadzi długoterminową psychoterapię m.in. z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi i dda.
Sebastian Ogiejko – psycholog, psychoterapeuta, pracujący w nurcie psychodynamicznym. Od lat związany z tematem zdrowia psychicznego. Przez kilka lat współprowadził grupę psychoterapeutyczną dla osób z podwójną diagnozą (uzależnienie od substancji psychoaktywnej + choroba/ zaburzenie psychiczne). Obecnie związany zawodowo z Centrum Samopomocy, Zespołem Placówek Specjalistycznych oraz Centrum Terapii Depresji.
Rozmowę poprowadzi:
Dobrosława Korczyńska-Partyka – koordynatorka licznych projektów społecznych i kulturowych, animatorka społeczna. W Laboratorium Innowacji Społecznych prowadzi Dom Sąsiedzki w Przystani Lipowa 15 oraz współpracuje z UrbanLabem.
Więcej informacji na stronie Urban Lab Gdynia.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy online, a także zadawania pytań i komentowania.