Nie odziedziczę i nie stać mnie na kredyt – rozmowa online

Jakie istnieją możliwe rozwiązania problemu deficytu dostępnych mieszkań? Czy jedynym modelem zamieszkania jest obecnie odziedziczenie mieszkania lub kupienie go na kredyt? Czy mieszkanie jest naszym prawem? Czy potrzebujemy rozwiązań systemowych? Czym jest Agencja Najmu Społecznego?


Gościnie:


Agata Twardoch – architektka i urbanistka, adiunktka na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, członkini TUP i Affordable Housing Forum. Współprowadzi pracownię projektową 44STO. Zajmuje się dostępnym budownictwem mieszkaniowym i alternatywnymi formami zamieszkania, prowadzi badania naukowe, otwarte wykłady popularyzatorskie i warsztaty projektowe. Pisze do czasopism branżowych. Projektuje przestrzenie publiczne, architekturę i wnętrza.


Magdalena Milert – architektka i urbanistka, absolwentka Politechniki Śląskiej. Pracowała kilka lat w biurach architektonicznych, po czym zajęła się opowiadaniem o tym, jak robić miasto. W swoich social mediach jako @pieing mówi o gospodarce przestrzennej, architekturze, urbanistyce oraz psychologii architektury i przestrzeni. Propaguje dobry miejski UX.

Rozmowę poprowadzi:

Agnieszka Jurecka-Fryzowska – urbanistka, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Zaangażowana od początku w gdyńską rewitalizację „Gdynia OdNowa” z ramienia Laboratorium Innowacji Społecznych. Współautorka Gminnego Programu Rewitalizacji, obecnie zajmuje się głównie koordynacją tego procesu i współpracą z interesariuszami.

Dołączyć do wydarzenia można poprzez program ZOOM. Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku.

Więcej informacji na stronie Urban Lab Gdynia.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy online, a także zadawania pytań i komentowania!

17/02/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98