O nowoczesnym podejściu do energetyki – Wykład Krzysztofa Mrozka

Odejście od spalania paliw kopalnych to kluczowe wyzwanie stojące przed Polską. Główny Instytut Ochrony Środowiska odnotowuje duże i bardzo duże zanieczyszczenie powietrza w naszym kraju. Jak czerpać z odnawialnych źródeł energii? Jak oszczędzać energię i wdrażać działania na rzecz zmniejszenia emisji CO2? Ile będzie kosztować zielona transformacja i skąd wziąć na nią fundusze? Temat energetyki jest szczególnie ważny ze względów środowiskowych i w kontekście aktualnej sytuacji politycznej związanej z wojną w Ukrainie. Podczas wykładu przyjrzymy się zarówno najpilniejszym, jak i długofalowym rozwiązaniom tej kwestii.


Krzysztof Mrozek – politolog, Kierownik Programu Fundusze Europejskie dla Klimatu w Polskiej Zielonej Sieci. Pracuje z CEE Bankwatch Network w zespole ds. transformacji energetycznej. W latach 2012–2019 pracownik Fundacji Batorego, w forum Idei koordynował projekty związane z Europą Wschodnią. Współpracował także z think tankiem VISIO Partii Zielonych Finlandii. W latach 2019-2021 pracownik Ambasady RP w Republice Białorusi. Studiował w Warszawie, Tampere i Vaasa. Naukowo specjalizuje się w systemach politycznych i polityce wschodniej. Autor i współautor publikacji z obszaru polityki wschodniej, wizowej i ekologicznej, m.in. Environment in the shadow of politics. 100 years of environmental movements in Russia (2016) oraz Granica nowoczesnego sąsiedztwa. Jak ją zbudować? (z dr Martą Jaroszewicz, 2019).

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu w UrbanLab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia, Budynek IV (rotunda) Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wejście od ul. Stryjskiej/ SKM Redłowo.

12/10/2022

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: UrbanLab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia